Proč je výhodnější prodat nemovitost s realitním makléřem?

  • před 2 roky
  • 0

Prodej s realitním makléřem

Realitní trh je napjatý k prasknutí. Rostou ceny nájemního bydlení i nemovitostí. Straší nás téměř desetiprocentní inflace. Jak v této době prodat nemovitost a neprodělat? Rada číslo jedna – nebojte se realitních makléřů. Prodej s realitním makléřem je sázka na jistotu. Doby, kdy zvládnete dům prodat sami za sebe, aniž by vás někdo ošidil, jsou dávno pryč. Realitní makléř, jako já, má oproti vám několik es v rukávu.

Realitní makléř se vyzná na trhu

Jako realitní makléř vím, jaká cena je adekvátní a která už směšná, vím, kde jsou potenciální kupci a jak je oslovit. Platí zde stejný princip jako kdekoli jinde – když vás bolí zub, jdete k zubaři, když vás zlobí motor v autě, jdete k mechanikovi, a když chcete prodat nemovitost, jdete za mnou – realitním makléřem. Ano, zub si zvládnete vytrhnou sami a motor možná také opravíte sami, ale musíte činnosti věnovat neadekvátně velké množství času a stejně to nebude tak kvalitní, jako od profesionála.

Praktickou výhodou makléře je přístup na inzertní servery

Dokáže oslovit velké množství potenciálních kupců za relativně krátkou dobu. Má zkušenosti, ví tedy, jak napsat opravdu účinný inzerát. Dokáže vypíchnout to opravdu podstatné a uzpůsobí mluvu inzerátu cílové skupině kupců. Prodáváte vilu? Pak oslovujete jiné klienty, než když prodáváte chalupu. A podle toho musíte komunikovat.

Makléř působí důvěryhodněji

Dokáži poskytnout kompletní servis oběma stranám – vám jako prodávajícím, ale i kupcům. Zprostředkuji komunikaci s kupci, zařídím vše potřebné k přepisu nemovitosti. A hlavně – v nemovitostech se skutečně vyznám, díky čemuž umím udělat lepší první dojem než běžní prodejci, laici.

Ušetřím vám hromadu starostí a času

Jak jsme naznačili výše, i motor si zvládnete sami opravit. Musíte si ale sednout k počítači, zjistit plno informací, pořídit nářadí, několik hodin se vrtat pod kapotou a doufat, že jste něco neopomněli. Nebo odvezete auto k mechanikovi, ten vše zařídí, a vy se mezitím můžete věnovat opravdu užitečným nebo zábavným věcem. Stejně tak je to s nemovitostmi. Komunikovat se zájemci vyžaduje ohromné množství času. Nejde jen o náročné, neustále se opakující prohlídky, ale i komunikaci předem – sdílení informací o nemovitosti apod.

realitní makléř Pavel Brož

Orientuji se v nabídkách financování

Ne každý zájemce ví, jak si zařídit hypotéku. Banky se o klienty doslova perou a kupec se často v tom chaosu utopí. To vás může, jako  potenciálního kupce, mást a dokonce odradit. Dobrý realitní makléř se naštěstí orientuje i v tomto. Nejen, že dokáži poradit, ale dokonce zhodnotit, jestli máte dostatek financí a máte šanci od banky dostat hypotéku, nebo jestli pro Vás hledat jinou nemovitost.

Kromě financování zajistím i právní servis

Váš prodej je ošetřen od samotného začátku. Zajistím veškeré smlouvy, kontroluji kupní cenu, převody peněz, máte jistotu správné komunikace. Při tak velké záležitosti, jako je prodej nemovitosti, není prostor pro chyby. Ochraňte nejen sebe, ale i kupce.

A že jsme my, makléři, drazí?

Platí staré zlaté pravidlo – když je něco zadarmo, jste produktem vy. Pokud vám někdo nabízí realitní služby zadarmo, je v tom vždycky nějaký háček. I realitní makléř je odborník, který musí z něčeho žít. Když znáte cenu dopředu, tak ačkoli vám připadá možná vysoká, máte jistotu, že se makléř nepokouší o nějakou nepravost. Pokud vám někdo službu nabízí zadarmo, je téměř jisté, že vás časem překvapí skryté poplatky. Já jednám se svými klienty vždy férově.

Shrňme si to

jako Realitní makléř mám přístup k inzertním portálům a osloví mnohem větší počet klientů, ušetří vám hromadu času, protože nemusíte chodit po prohlídkách a trávit čas komunikací s potenciálními kupci, pomohu Vám zorientovat se ve financování a zároveň i v právních aspektech prodeje. Pokud jsem ve vás probudil zvědavost a chtěli byste o mých službách slyšet víc, domluvte si semnou nezávaznou schůzku.

Připojte se k diskuzi

Porovnat nabídky

Porovnat