Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

  • před 2 roky
  • 0

Koupě nemovitosti? Jedině bez starosti!

Koupě nemovitosti patří mezi významné investice, které májí vliv na náš budoucí život. Připravte se, že se mohou objevit problémy, které budete muset vyřešit – a to i za cenu vyšších výdajů. Na co se tedy zaměříte, abyste se takovým problému vyhnuli?

Koupě nemovitosti vs nájemní bydlení

Vlastní bydlení je nesporně lepší než bydlení v nájmu. Nejen, že tím ušetříte spoustu peněz, protože nájemné často převyšuje splátky hypotéky, a navíc je to svoboda. Ve vlastním domě si upravujete a opravujete, co chcete a jak chcete. Nemusíte se ohlížet na názor majitele bytu. Navíc v případě, že jste s čímkoliv nespokojení, můžete to jako majitelé řešit přímo, zatímco v případě nájemní smlouvy je vše na vašem pronajímateli.

Proč koupit nemovitost přes realitního makléře

Je dobré vědět, že existují dva způsoby, jak koupit nemovitost – buď přímo od majitele, nebo prostřednictvím realitního makléře. Pokud se rozhodnete koupit nemovitost přímo od majitele, je dobré mít na paměti několik věcí. Za prvé, musíte znát cenu nemovitosti. Za druhé, je třeba prověřit, zda nemovitost není v exekuci, nebo jestli není nemovitost zatížená jiným věcným právem. To vše vyžaduje nejen znalost trhu, ale také spoustu času. Jednodušší a bezpečnější je vždy kupovat nemovitost přes realitního makléře. Makléř prověří veškeré informace o nemovitosti a zajistí bezpečnost celé transakce.

Jak probíhá proces nákupu domů

Koupě domu či bytu je vždy velká investice, proto je dobré se na ni dobře připravit. První krok je podání rezervačního poptávky, po jejímž schválení vám budou dodány podrobnosti o dané nemovitosti. Poté je nutné prověřit veškeré dokumenty týkající se nemovitosti, zejména katastrální mapy a list vlastnictví. Samozřejmostí je ověření, zda není nemovitost v exekuci nebo jinak zatížená. Pokud ano, je třeba se zeptat majitele, zda je možné exekuci vyplatit. Pokud všechna rizika odhalíte a nemovitost se rozhodnete koupit, je nutné uzavřít o kupní smlouvu. Po převodu v katastru nemovitostí vám už nebude nic bránit v užívání si nového domova.

Realitní makléř je profesionál, který ví, co je třeba udělat, aby koupě nemovitosti proběhla hladce a bezpečně. Dokáže rychle prověřit informace o nemovitosti, dodat podklady a zajistit kompletní smluvní dokumentaci. Můžete se na spolehnout, že semnou vše proběhne bez problémů.

Připojte se k diskuzi

Porovnat nabídky

Porovnat